Продавець Bat-opt.com.ua розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4311 відгуків
Батарейки, акумулятори, зарядні пристрої, кабелі USB, клей, навушники, радіо, ліхтарі ОПТОМ
+380 (68) 720-70-98
+380 (95) 949-85-35

Зарядний пристрій. Характеристика і функції зарядних пристроїв.

Зарядний пристрій. Характеристика і функції зарядних пристроїв.

 

Ємність та тривалість роботи акумуляторних батарей неодмінно залежать від якості і типу зарядного пристрою, які забезпечують певний режим і метод заряду. Питання вибору хорошого зарядного пристрою у більшості випадків для користувачів залишається питанням другорядної важливості. Однак це суттєве питання, яке в більшості випадків має бути вирішено одразу, щоб надалі користувач не дивувався, чому акумулятори так швидко втрачають заряд. Схема зарядного пристрою базується і залежить від двох принципів заряду: обмеження струму і напруга заряду. На принципі заряду з обмеженням струму використовується при зарядці нікель-кадмієвих(Ni-Cd) і нікель-металогідридні(Ni-MH) акумуляторів. Результат швидкого розвитку електроніки, привів до створення спеціальних мікросхем зарядних пристроїв, здатних забезпечити заряд акумулятора за заданим алгоритмом, крім того, деякі типи мікросхем забезпечують вимірювання ємності і ступеня розряду акумулятора. Деякі мікросхеми забезпечують контроль температури навколишнього середовища, в результаті цього коригується режим розряду і заряду. Більша частина пристроїв забезпечує заряд тільки постійним струмом, і використовуються для заряду лужних акумуляторів. Під поняттям постійного струму мається на увазі те, що ця величина незмінна з часом і його частота дорівнює нулю.

Прості зарядні пристрої, застосовуються для заряду від 1 до 4 акумуляторів, вони відрізняються конструкцією, а не принциповою електричною схемою. Більшість з них харчуються від мережі 220В та забезпечують випрямлений струм з невеликим рівнем його стабілізації, а час зарядки визначається користувачем.

Універсальні зарядні пристрої, дають можливість заряду акумуляторів різних габаритів, при цьому слід бути уважним при установці і правильно визначити час заряду. Більш дорогі пристрої забезпечують кілька режимів: дозаряд (якщо він необхідний) і режим підзаряду.

Доразряд проводиться з метою зняття залишкової ємності.

Підзаряд проводиться з метою компенсації саморозряду малим струмом, слід пам'ятати, що не рекомендується залишати акумулятори на довгий час, так як при цьому скорочується термін їх служби. Якщо ж потрібно максимально зменшити час заряду акумуляторів, слід використовувати пристрої для швидкого заряду, але з високим рівнем контролю.

Следует знать, что при частом использовании быстрого заряда, значительно сокращается срок службы аккумуляторов. Процесс быстрого заряда происходит при повышенном токе заряда, крайне важно, чтобы в конкретном устройстве использовались те аккумуляторы, которые рекомендованы производителем для скоростного заряда.

В процессе заряда аккумуляторов меняются несколько параметров: напряжение, температура, внутреннее давление, эти параметры обеспечивают различную чувствительность и имеют ограничения в ходе эксплуатации.

Основные функции зарядных устройств:

Компенсаційний заряд – забезпечує постійне підтримання повного заряду акумуляторів;

Контроль температури - контроль підвищення температури, коли вона досягає певного рівня, зарядний пристрій автоматично відключається;

Канали заряду – кількість каналів заряду характеризується кількістю акумуляторів, які можна заряджати одночасно;

Таймер безпеки – автоматичне відключення від мережі по завершенню зарядки;

Захист від заряду первинних елементів – захист від заряду простих батарейок;

Ток заряда – индивидуальный для различных типов и видов зарядных устройств, оптимальным током заряда является величина тока, эквивалентная 10% емкости аккумулятора, время заряда аккумулятора напрямую зависит от подаваемого тока заряда.

Расчет времени заряда аккумулятора:

КПД  аккумулятора составляет 65-70%, исходя из этого, можно рассчитать, примерное время заряда, для этого нужно емкость аккумулятора разделить на ток заряда и прибавить 20% (умножить примерно на 1.2)

Пример: емкость аккумулятора 1500mAh и ток заряда равен 200mA

1500/200=7.5;

7.5 множимо на 1.2 і отримуємо 9, виходячи з розрахунку приблизний час заряду акумулятора 9-10 годин.

Як правильно підібрати акумулятори

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner